Zahradnictvi Holata

Profil

Naše rodinná firma postupně vznikala od roku 1992, kdy jsme začínali s prvním množením dřevin a první zakázku jsme začali realizovat na jaře 1996, ješte při zaměstnání. Celkem jsme zatím zrealizovali asi 160 zakázek, ať již se jedná o soukromé zahrady, či firemní nebo obecní zeleň.
Zakázky neprovádíme pouze v blízkém okolí firmy. Mnoho jsme jich zrealizovali v Praze, Poděbradech, Benešově, Pelhřimově, Golčově Jeníkově, Havlíčkově Brodě, Ždírci, Hlinsku, Jihlavě, Teplicích, Březnici, u Berouna, atd.
Pokud se týká našich odborných předpokladů, já mám střední a vysoké lesnické vzdělání, 23 let jsem pracoval v arboretu v Kostelci nad Černými lesy, po roce 1989 jsem rovnež učil na lesnické fakultě v Praze na Suchdole dendrologii. Nyní jsem v důchodu a synům pomáhám, hlavně s pěstováním rostlin. Můj syn Roman absolvoval Střední zahradnickou školu v Mělníku, po škole pracoval v okrasných školkách v Žehušicích a nakonec také jako technik v arboretu Kostelec. V létě 1996 jsme se z Kostelce přestěhovali do nynějšího působište a začali jsme naplno v tomto oboru podnikat. Od roku 2006 se k nám přidal i můj druhý syn Robert, který je absolventem Střední průmyslové školy stavební v Praze. V naší firmě se mimo jiné stará o chod těchto webových stránek.